Photoshop - podrasuj zdjęcie swojego auta w 15 minut

W dzisiejszym wpisie na blogu pokazę metody pracy z obróbką zdjęcia auta w photoshopie. Jakich efektów i narzędzi warto używać?

Polecam zmienić tryb widoku w programie Photoshop, jeśli używaliśmy innego w ostatnim czasie, warto przełączyć się teraz na układ roboczy "Fotografia". Gdy już odpowiednio skonfigurowaliśmy Adobe Photoshop, możemy przejść do wyszukiwania odpowiedniego zdjęcia (możemy skorzystać m.in shutterstocka czy fotolii). Ja skorzystałem ze zdjęcia auta jednego z forumowiczów klubu Mitsubishi Eclipse Klub Polska. Jest to Mitsubishi Eclipse 2g.


Jedną z najważniejszych rzeczy jest dokładnie wyciąć zdjęcie auta z kadru, tak żebyśmy mogli swobodnie zmieniać całe zdjęcie nie ruszając samego auta. Najlepiej zrobić to narzędziem pióro->ścieżka jednak sposobów na wycinanie w Photoshopie jest wiele, w poradniku wybrałem lasso wielokątne, które wystarczyło do optymalnego i szybkiego wycięcia zdjęcia

Lista podstawowych narzędzi do stworzenia efektu auta w ruchu

  • Filtr->rozmycie->poruszenie

Kontrolujemy rozmycie poprzez kąt oraz poruszenie. Kąt najlepiej ustawiać względem charakterystycznych punktów - u mnie w tym przypadku były pasy. Poruszenie regulujemy w zależności od planu, który chcemy rozmywać. Na pierwszym planie wartość ta będzie najwyższa natomiast na drugim, trzecim itd. będzie malała a na dalekich górach czy niebie poruszeniem najlepiej nie operować. W moim przypadku pierwszym planem był asfalt, który rozmyłem najmocniej, drugi plan to był domek i polana, trzecim był las na górce a wysokich szczytów i nieba nie rozmazywałem.

  • Filtr->galeria rozmyć->rozmycie obrotowe

Ten filtr idealnie przydaje się w sytuacji gdy chcemy uzyskać efekt auta w ruchu. Za pomocą tego filtra możemy uzyskać efekt obracających się kół i nadać zdjęciu dynamiki.

  • Filtr->renderowanie->flara obiektywu

Za pomocą flary obiektywu możemy uzyskać doskonały efekt źródła światła. W moim przypadku użyłem rodzaju obiektywu typu 50-300mm, zmiennoogniskowy.

  • Rozjaśnij oraz ściemnij

Nad pracą za pomocą tych dwóch narzędzi spędzamy najwięcej czasu aby wydobyć to co nas interesuje ze zdjęcia. Podkreslić cienie i rozjasnić miejsca na które powinno padać światło.

  • Filtr fotograficzny

Na koniec dla uzyskania spójności kolorystycznej kompozycji warto skorzystać z filtru fotograficznego i nadać zdjęciu ciepłego(w odcieniach pomarańczowego) lub zimnego charakteru (w odcieniach niebieskiego).

Tak się prezentuje efekt końcowy

Jeśli interesuje Was tematyka obróbki zdjęc aut w Photoshopie i chcielibyście poznać więcej szczegółow i technik pracy, dajcie znać w komentarzach.


Komentarze

    Brak komenatarzy...

Napisz komentarz